fbpx

Śniadania firmowe – dlaczego warto spotkać się przy wspólnym stole?

Autor artykułu:
Spis treści:

Mówią, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Stanowi nie tylko źródło energii, ale wpływa również na poprawę koncentracji i funkcji poznawczych. Tymczasem, jak pokazują rozmaite badania, część Polaków rezygnuje ze śniadania lub ich jakość dalece odbiega od ideału. To z kolei może wpływać na naszą efektywność i samopoczucie w pracy. Warto więc organizować śniadania firmowe, które wpłyną zarówno na wellbeing pracowników, jak i na team spirit w zespole. 

śniadania firmowe z dowozem

Na dobry początek dnia – zalety wspólnego śniadania w pracy

Śniadania firmowe to doskonała forma promowania zdrowych nawyków, ale i wzmacniania więzi w zespole. Z pewnością taka inicjatywa niesie ze sobą szereg istotnych korzyści. Oto najważniejsze z nich:

1. Poprawa efektywności i produktywności

Składające się ze zdrowych i pożywnych produktów śniadania firmowe przyczyniają się do zwiększenia energii i koncentracji pracowników. Za sprawą zbilansowanych posiłków do organizmu dostarczane są odpowiednie składniki odżywcze, które wpływają korzystnie na nasze funkcje poznawcze. 

2. Team building 

Śniadania firmowe mogą stanowić doskonałą okazję do budowania relacji między pracownikami. Swobodna atmosfera towarzysząca wspólnym posiłkom sprzyja nawiązywaniu więzi, wymianie poglądów i rozmowom. To z kolei może przyczynić się do usprawnienia komunikacji i lepszej współpracy.  

Pracownicy są ogromnie zadowoleni z tego benefitu. Oprócz wymienionych już przeze mnie korzyści, najbardziej zauważalne jest regularne budowanie „team spirit” podczas wspólnych śniadań czy obiadów.  Wszyscy cieszymy się, że w dzisiejszym ogólnym zabieganiu możemy znaleźć czas na spotkanie i miło go spędzić na lunchu z kolegami, przy wspólnym stole. Rozwijane relacje pozasłużbowe są niemierzalnym atutem tego projektu.

Agata Gibek, HR Manager w firmie Smay

3. Docenienie pracowników 

Zapewnienie regularnych posiłków może być postrzegane jako forma docenienia pracy zespołu i jego wkładu w rozwój firmy. To może wpływać na zwiększoną satysfakcję pracowników oraz ich poczucie przynależności i zaangażowania.

4. Promowanie zdrowego stylu życia w zespole

Organizując śniadanie w pracy, wspierasz wellbeing swojego zespołu, a także promujesz zdrowe nawyki żywieniowe. W menu mogą znaleźć się pozycje bazujące m.in. na owocach, warzywach czy pełnoziarnistych produktach. 

5. Pozytywny wizerunek pracodawcy 

Z pewnością zarówno rozmaite formy integracji pracowników, jak i dostęp do benefitu żywieniowego wpływa na wizerunek firmy na rynku pracy. To z kolei przekłada się nie tylko na poczucie przynależności dotychczasowych pracowników, ale i wspiera proces rekrutacji nowych kandydatów

Opcja śniadań firmowych sprawdza się doskonale zarówno w firmach biurowych, jak i produkcyjnych. W pierwszym przypadku wpływa na integrację pracowników, a także stanowi kluczową inicjatywę w zachęceniu pracowników do poworotu do biura. W przypadku firm produkcyjnych i przemysłowych, które nierzadko pracują w systemie zmianowym, oferta śniadań skierowana jest dla porannej zmiany. Po wdrożeniu menu stale monitorujemy jakość posiłków m.in. poprzez weryfikację ocen w systemie, a także okresowe ankiety satysfakcji.    

Kinga Támba, Customer Success Manager

Firmowe śniadania wielkanocne

Każdego roku większość pracodawców decyduje się na organizację firmowej wigilii, która nierzadko stanowi najważniejszą formę integracji zespołu. Tymczasem święta wielkanocne i towarzysząca im tradycja śniadania przy wspólnym stole nie są tak często obchodzone w polskich firmach. Czy to nie doskonały sposób, aby wyróżnić się na rynku pracy i wpłynąć na atmosferę w zespole? Lunching ma nie tylko możliwość zorganizowania takiego śniadania firmowego dla swoich klientów. Sami od kilku lat spotykamy się przy wspólnym stole w okresie świąt wielkanocnych, aby razem obchodzić tę wyjątkową tradycję.

Co na śniadanie firmowe? (Przykładowe menu)

Możliwości jest naprawdę wiele. W Lunching w pierwszej kolejności wsłuchujemy się w potrzeby i preferencje Twojego zespołu. Śniadania firmowe powinny być nie tylko zdrowe i pożywne, ale przy tym odpowiadać na gusta pracowników.

Przykładowe menu śniadaniowe u jednego z klientów Lunching 

  • Wrap z jajecznicą podany z pomidorkami koktajlowymi i rukolą
  • Omlet z cebulką
  • Jajecznica z szynką i cebulką
  • Bułka z twarożkiem, sałatą i ogórkiem 
  • Racuszki
  • Sałatka owocowa z miętą
  • Sałatka grecka z arbuzem 
  • Sałatka z tuńczykiem i jajkiem
  • Owsianka z granolą czekoladową
  • Jogurt z nasionami Chia i granolą owocową

Warto również zorientować się, czy członkowie Twojego zespołu nie mają specjalnych potrzeb żywieniowych m.in. w wyniku alergii. W konsekwencji w ofercie mogą znaleźć się np. śniadania bez mąki czy propozycje wegańskie. 

Kluczem do sukcesu jest znalezienie zaufanego dostawcy, który przygotuje dla Was wyśmienite śniadania firmowe. W Lunching współpracujemy z lokalnymi restauratorami, którzy są w stanie przygotować dopasowane do potrzeb pracowników menu.

Z Lunching współpracujemy od 2020 roku, dostarczając nie tylko dania obiadowe, ale w przypadku niektórych firm również śniadania. Przygotowujemy je na bieżąco, bazując na świeżych i wysokiej jakości produktach. Proponujemy szerokie menu: od pożywnych kanapek, po serwowane na gorąco jajecznice, owsianki czy omlety. Widzimy, że taka oferta cieszy się dużym zainteresowaniem – zwłaszcza wśród osób, które zaczynają pracę wczesną porą. 

Michał Jelonek, Właściciel restauracji

Jak zorganizować śniadania firmowe?

To nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. A tym samym nie musi generować wielu dodatkowych obowiązków po stronie Waszych pracowników HR czy Office Managerów. Możecie bowiem skorzystać ze wsparcia doświadczonego dostawcy, jakim jest Lunching. Każdego dnia dostarczamy tysiące posiłków dla pracowników z całej Polski. W naszej ofercie znajdują się nie tylko pełnowartościowe dania lunchowe, ale i pożywne śniadania i zdrowe przekąski.

Nasze menu powstaje zawsze w 5 prostych krokach. W efekcie dostarczamy spersonalizowaną ofertę, która może obejmować również śniadania z dowozem.

W organizacji śniadań firmowych skupiamy się na tym, aby oferta była równie różnorodna jak oferta lunchowa. Ważne, aby każdy pracownik mógł znaleźć w niej coś dla siebie, dlatego stawiamy zarówno na standardowe posiłki typu bułki w różnych wielkościach i wersjach smakowych, ale także różnego rodzaju granole, jogurty czy owsianki. Możliwe są także dostawy śniadań w wersji na ciepło. Dbamy o to, aby w ofercie zawsze znalazło się również wiele opcji wege.

Angelika Nigbor-Drożdż, Team Leader Partnership Development

Jeśli chcesz organizować śniadania firmowe, lunche dla pracowników lub masz problemy z organizacją posiłków w systemie zmianowym, zgłoś się do naszego zespołu. Stworzymy spersonalizowane i dopasowane do potrzeb Twojej firmy menu.

Zainteresował Cię ten wpis i chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do Newslettera

Webinary   ||   Raporty  ||   Wpisy i porady  ||   Ebooki  ||   Newsy branżowe

Przeczytaj również: